Spotkanie poetyckie z panią Wandą Szado-Kudasik i panem Roma

28/01/2014

We wtorek 28 stycznia br. naszą szkołę odwiedzili znamienici goście. Z nowym rokiem rozpoczęliśmy bowiem nowy cykl: "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Jako pierwsi zostali zaproszeni znani nowotarscy poeci pani Wanda Szado-Kudasik oraz pan Roman Dzioboń. Uczniowie pod kierownictwem pani mgr Marii Kołacz, mgr Renaty Staszel oraz mgr Beaty Stasik przygotowali spektakl słowno-muzyczny inspirowany twórczością wybitnych gości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i wyczuciem poetyckiego obrazu recytowały wiersze o naszym mieście i przyrodzie regionu wdzięcznie interpretując utwory napisane zarówno w języku literackim jak i gwarze góralskiej. Oprawę muzyczną uświetnił przygrywając przyśpiewkom góralskim na skrzypcach pan Adam Wijas - rodzic uczennicy naszej szkoły. Goście byli szczerze wzruszeni tym, że ich utwory pozostają znane młodemu pokoleniu, pani Wanda podkreśliła, że to właśnie dla takich chwil warto pisać. Były to niezwykłe chwile, gdy obok naszych uczniów stanęli nasi znamienici goście, by również osobiście zaprezentować kilka najnowszych utworów, które w autorskiej interpretacji sprawiły, że na chwilę wszyscy przenieśli się na piękne gorczańskie polany, wsłuchali się to w szum lasu, to w nastrój góralskiej chaty tuż przed Pierwszą Gwiazdką... Na koniec zacni goście zostali zasypani pytaniami, na które chętnie odpowiadali, rozdawali też autografy i udzielili wywiadu dla gazetki szkolnej. Spotkanie zakończyło rozdanie nagród w konkursie "Poezja twórców podhalańskich w ekspresji plastycznej" oraz "Poezja twórców podhalańskich w obiektywie". Na koniec nasi uczniowie mogli usłyszeć zapewnienie znamienitych gości o dożywotniej przyjaźni dla całej "niwiańskiej braci" oraz obietnicę częstszych spotkań. Czego i my sobie życzymy przekazując poetom serdeczne podziękowania za tak uroczyste spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.