Spotkanie z dziennikarką

08/03/2017

Prawdziwy dziennikarz musi mieć świadomość, że jego opinie kształtują poglądy ludzi.

W czwartek 28. lutego uczniowie klas III- VI naszej szkoły zgłębiali tajemnice dziennikarstwa. W meandry tego zawodu wprowadziła ich p. Anna Szopińska - dziennikarka współpracująca z Nowotarską Telewizją Kablową oraz podhalańskim portalem informacyjnym Podhale Region, która przyjęła zaproszenie na coroczne "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Opowiedziała też uczniom niezwykle interesującą historię o powstańcu warszawskim - mjr Tadeuszu Karczewskim (pseudonim Wierzba), z którym prowadziła wywiad. Przekonała dzieci, że dziennikarz musi być twórczy i otwarty, i że warto rozwijać te cechy u siebie. Na koniec udała się do szkolnej biblioteki, gdzie spotkała się z młodymi adeptami sztuki dziennikarskiej, działającymi w kole dziennikarskim i udzieliła im cennych rad oraz wsparcia.