Spotkanie z pszczelarzami

16/06/2015

W marcu krążą nad rośliną.
W kwietniu każdy kwiat zapylą.
W maju nektar już zbierają.
Głośno bzyczą i fruwają.

Dnia 15.06.2015r. w naszej szkole zawrzało dokładnie jak w ulu. Sprawcami "zamieszania" byli pszczelarze - panowie Jacek Sikoń i Michał Gąsienica przybyli na spotkanie z uczniami klas 0-III w towarzystwie roju pszczół. Na szczęście pszczoły bezpiecznie siedziały sobie zamknięte w specjalnie przygotowanym, oszklonym pojemniku, zajmując się swoimi sprawami i nie zważając na zachwycone spojrzenia dzieci, które z bliska mogły przyjrzeć się królowej i całemu jej "dworowi". Spotkanie z pszczołami obfitowało w wiele ważnych informacji dotyczących naszego codziennego obcowania z tymi owadami, a przede wszystkim roli jaką odgrywają w świecie przyrody. Kto słuchał uważnie prelekcji mógł później wziąć udział w konkursie i wygrać słodkie nagrody - słoje z miodem. Z pszczelarzami spotkamy się za rok, a już dziś zadbajmy o to by środowisko wokół nas było czyste, a bedzie nam się dobrze żyło.