Spotkanie z pszczlarzem

13/06/2019

"Jedna pszczoła bowiem jest niczym, cząstką tak małą, że całkiem pozbawioną znaczenia, natomiast razem z innymi jest wszystkim. Bo razem stanowią pszczelą rodzinę"

12 czerwca 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Pszczelarzy, których świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowili podzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół: dowiedzieli się, czym się żywią, ile żyją oraz jak powstaje miód. Dzieci poznały jak wygląda organizacja życia pszczół w ulu i pracy : królowej, robotnic i trutni. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wnętrze ula oraz przyrządy pszczelarza. Na koniec uczniowie zadawali pytania oraz odpowiadali na pytania zadane od pszczelarzy. W zamian za dobrą odpowiedź otrzymały słodki upominek. Spotkanie z pszczelarzami poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.