Sprawdzian szóstoklasistów - za nami!

07/04/2016

"Wiedza to skarb, który zawsze podąża za właścicielem."

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasistów, jak zwykle poprzedziło wiele tzw. testów próbnych, a oprócz tego bardzo dużo sprawdzianów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, wszystko po to, aby lepiej przygotować się i nadrobić ewentualne zaległości. Jedni twierdzili, że testy były trudne, drudzy - wręcz przeciwnie. Ważne, że pomogły uczniom oswoić się z tym co działo się w dniu 5 kwietnia 2016 roku.  Większość bardzo
denerwowała się przed sprawdzianem, ale byli i tacy, którzy podchodzili do niego z przysłowiowym stoickim spokojem. - Czego tu się bać? - pytali retorycznie. Chociaż po chwili zastanowienia niektórzy przyznawali, że  z matmy to oni najlepsi nie są, inni mieli wątpliwości, czy sobie poradzą z polskim. - Wiadomo, lektur się nie czyta, ale za to streszczenia wystarczą, żeby wszystko wiedzieć - dodawali. Część z uczniów najbardziej martwiła się jednak językiem angielskim. Nie ma za to wątpliwości, że podczas sprawdzianu wszyscy dali z siebie jak najwięcej.
Jaki był ten egzamin? Okaże się tak naprawdę dopiero 29 maja, kiedy zostaną ogłoszone jego wyniki. Trzymamy kciuki za całą naszą klasę VI, aby były jak najwyższe!