Sukces gazetki szkolnej "Młody dziennikarz"

19/10/2015

"Największa trudność dla każdego dziennikarza: by zyskując sławę, nie zapomnieć, po co się pisze."

Stowarzyszenie "Podhale - Nasz Dom", wydawca dziennika internetowego "Podhale Region" już po raz kolejny zorganizowało wakacyjny konkurs dla uczniów szkół podstawowych na przygotowanie gazetki, zawierającej informacje dotyczące ich miejscowości, pt. "Moja miejscowość latem". W swojej działalności stowarzyszenie wspiera dzieci i młodzież, stara się zachęcić coraz większą grupę młodych ludzi do przeróżnych działań, do rozwijania swoich talentów.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 22 września 2015r. Pierwsze miejsce  zdobyło Kółko Dziennikarskie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu i nasza gazetka "Młody dziennikarz"  oraz ex aeguo gazetka "Słoneczko" z Raby Wyżnej.

Uroczyste  wręczenie nagród nastąpiło w dniu 15 października 2015r., a wśród zaproszonych gości pojawili się: m.in. Burmistrz Miasta Nowy Targ - Grzegorz Watycha, Joanna Iskrzyńska-Steg  Wiceburmistrz Nowego Targu, Edward Siarka - kandydat na posła RP, Rafał Piotr Szkaradziński  - Wójt Gminy Szaflary,   Andrzej Dziwisz - Wójt Gminy Raba Wyżna.

Warto zaznaczyć, iż wiele szkół z terenu Podhala zgłosiło swój udział, a komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ nadesłane gazetki były bardzo ciekawe i doskonale opracowane pod względem dziennikarskim, prawie profesjonalnie wykonane, dlatego przyznano dwa pierwsze miejsca ex aequo. Podobnie przyznano dwa drugie miejsca - dla gazetek z Bielanki i Skrzypnego. (zobacz: artykuł na www.podhaleregion)

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, zebrali także mnóstwo pochwał i gratulacji zarówno od organizatorów konkursu, jak i przybyłych gości. Gazetkę "Młody dziennikarz" redagują, pod kierownictwem pani mgr Bogusławy Mozdyniewicz, uczniowie klasy 6a: Martyna Bryniarska, Justyna Fąfrowicz i Błażej Zych. Serdecznie gratulujemy!