Świąteczne spotkanie z książką

19/12/2017

"Kochany Panie Mikołaju, dziewczyna z bardzo smutną minką pyta mnie o to czy Pan znajdzie prezent pod choinką?
Czy ktoś o Panu nie zapomni, że Panu smutno będzie potem.
Dzieci chcą Panu dać w prezencie serca szczerozłote.
Takie serduszka pięknie grzeją w długich podróżach wśród zamieci.
Dzieci są Pana Mikołajem a Pan jest Mikołajem dzieci.

Dnia 14.12.2017 r. uczniowie klasy IIa uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach pt.: "Świąteczne spotkanie z książką", które prowadziła pani Zofia Śmiałkowska - bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu wraz z wychowawcą klasy. Celem zajęć było propagowanie idei głośnego czytania, promowanie czytania książek i dbanie o nie oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Uczniowie deklarowali, że będą czytać książki, bo można z nich dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na zajęciach panowała świąteczna atmosfera. Śpiewano znane kolędy, dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy o tematyce świątecznej i znanych bohaterach książek, układały puzzle, malowały choinkę oraz odgadywały tytuły książek. Czytano uczniom bajki np. "Dziewczynka z zapałkami", "Mikołaj", "Powrót taty", a następnie rozmawiano na ich temat. Na zakończenie zajęć uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz piękną szopką bożonarodzeniową.