Świąteczne spotkanie z książką

19/12/2018

"KSIĄŻKA - NASZ PRZYJACIEL"

Dnia 13.12.2018r. uczniowie klasy IIa powitali w klasie panią Zofię Śmiałkowską - bibliotekarkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu. Pani Zosia wraz z wychowawcą klasy prowadziła zajęcia pt.: "Świąteczne spotkanie z książką". Celem zajęć było promowanie czytania książek, dbanie o nie oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci.  Po przeczytaniu książki na temat narodzin Jezusa, zapanowała świąteczna atmosfera. Dzieci chętnie zaśpiewały znane kolędy. Następnie rozwiązywały rebusy, zagadki oraz krzyżówki na temat znanych lektur. Odgadywały tytuły książek i znane postaci z bajek. Gość obdarował dzieci słodkim upominkiem i szopką bożonarodzeniową. Spędziliśmy razem niezapomniane chwile. Pani Zosi bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.