Świąteczne spotkanie z książką

12/12/2019

"Białe płatki śniegu osiadały jej na długich, jasnych włosach, które ciepłym płaszczem osłaniały plecy i szyję dziewczynki. Ładnie jej było w tym złocistym płaszczu ze srebrzystymi gwiazdami nad czołem..."
H.Ch. Andersen

Dnia 10.12.2019r. uczniów klasy Ia odwiedziła pani Zofia Śmiałkowska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu. Było to spotkanie przedświąteczne, a celem spotkania było poznanie dzieci z bohaterami bajek i baśni, takich jak np. "Królowa Śniegu", "Dziewczynka z zapałkami". Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadań pani Zofii, a potem odpowiadali na pytania. Następnie podzielono ich na grupy, każda grupa miała za zadanie ułożyć puzzle z wizerunkiem jednego z bohaterów lektury i podać tytuł książki. Po zabawie chętnie zaśpiewali znane kolędy. Radości było co niemiara. Na zakończenie podziękowano Pani Śmiałkowskiej za miłe spotkanie, a dzieciom wręczono świąteczne upominki.