Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

06/04/2017

"Autyzm powoduje, że czuję wszystko na raz nie wiedząc co czuję."

W poniedziałek 2 kwietnia piąte klasy wraz z wychowawczyniami udały się do MOK-u na happening i warsztaty zorganizowane z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Święto obchodzone jest corocznie z inicjatywy Kataru popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 roku i ma ono na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu.

Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć spektakl pt. ?Opowieści z Narnii? oraz występy artystyczne zespołu "Sylaba" przygotowane przez nauczycieli i uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego nr 1 w Nowym Targu. Najciekawszym przeżyciem były jednak warsztaty, podczas których uczniowie mogli poznać sposób odbierania świata przez autystyczne osoby, poznać na czym polega to zaburzenie oraz zdobyć podstawowe wiadomości dotyczące autyzmu.