Światowy Dzień Ziemi

24/04/2015

"Ziemia nasza jest cudownym miejscem zamieszkania. Człowiek powinien być królem przyrody."

24.04.2015r. w naszej szkole zrobiło się bardzo zielono - i to nie dlatego, że nagle uczniom wyparowała z głów cała wiedza, wtłaczana od lat przez nauczycieli. Bo nauczyciele też byli w tym dniu "zieloni". Stało się tak na znak solidarności z naszą zieloną planetą - Ziemią, bowiem w tym dniu w naszej szkole zorganizowano obchody Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klasy VIb , Va oraz IVa i b pod kierownictwem pani Doroty Kowalczyk oraz pani Marleny Sulki przygotowali akademię, dzięki której mogliśmy sobie uświadomić, że nasz dom to prawdziwy raj, ale musimy o niego nieustannie dbać, by żyło nam się dobrze. Zielony kolor nadziei niech przypomina, że to my jesteśmy przyszłością naszej Ziemi, musimy ją bronić od zniszczenia zaczynając od najmłodszych lat i najbliższego nam środowiska.
W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla klas IV-VI, w którym nagrody otrzymali: Krzysztof Czerenkiewicz kl. VIa, Magdalena Chrobak kl. VIb i Julia Gwiżdż kl. VIa. Gratulujemy!