Światowy Dzień Ziemi

26/04/2017

"Mamy tylko jedną Ziemię
a jej przyszłość zależy od
każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy
od każdego z nas."

Chociaż każdy z nas wie, że o środowisko trzeba dbać, to jednak wciąż wkoło nas widzimy pełno śmieci. Jak temu zapobiegać? O tym mogliśmy się dowiedzieć z ciekawego i jakże pouczającego "programu telewizyjnego" "Sprawa dla EKOLOGA", w którym uczniowie klas VIa, Va oraz IIIa wystąpili z okazji Światowego Dnia Ziemi. Miejmy świadomość, że "Ekologia i ochrona środowiska to (...) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród. To wybór przez Ciebie i przeze mnie środków komunikacji, sposobu spędzania wolnego czasu i taka ochrona środowiska  zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu." (Eryk Mistewicz) Pamiętajmy o tym i BĄDŹMY POZYTYWNIE EKO - ZAKRĘCENI!:)