Światowy Dzień Ziemi

29/04/2019

"Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas"

Tę znacząca prawdę o działalności człowieka na Ziemi przekazali w bardzo barwny, obrazowy sposób uczniowie klasy 1 b i 2b podczas apelu z okazji "Światowego Dnia Ziemi" przygotowanego pod kierunkiem pani Marii Kilanowicz - Rusnak oraz pani Lucyny Jaróg. To święto obchodzone od kilkudziesięciu już lat nabiera coraz większego znaczenia nie tylko symbolicznego, ale też realnego. Coraz częściej możemy sami się przekonać co to jest efekt cieplarniany, susza brak wody, brak kawałka czystego miejsca na relaks sport, wypoczynek... Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna od najmłodszych lat, wyrabianie pozytywnych ekologicznych nawyków i świadoma współpraca wszystkich ludzi na rzecz ochrony środowiska. A wiedzą na temat postępowania ekologicznego w życiu codziennym wykazali się, podczas szkolnego konkursu, który przeprowadziła pani Dorota Kowalczyk, uczniowie klas VI-VIII. Nagrody w tym konkursie po zaciętej walce otrzymali: I - miejsce Michał Bryniarski kl. VII a, II - miejsce Natalia Leja kl. VIII b, III miejsce ex aequo Maja Czubernat kl. VI a, Michał Zych kl. VI b, Tomasz Bała kl. VII a. Gratulujemy i czekamy na efekty i wdrażanie zdobytej wiedzy w codzienne działania na rzecz środowiska.