Święta z książką

16/12/2015

"Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki."
(Stephen King)

Dnia 15.12.2015r. uczniów klasy IIIa odwiedziła pani Zofia Śmiałkowska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu. Było to spotkanie przedświąteczne, a celem było przypomnienie, w formie zabawy, głównych bohaterów książek przeczytanych przez dzieci. Były to lektury szkolne, baśnie, bajki i legendy - "O psie, który jeździł koleją", "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", "Królowa Śniegu", "Dziewczynka z zapałkami", "Czerwony Kapturek". Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tej zabawie. Dzieci podzielono na grupy, każda grupa miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę, ułożyć puzzle z wizerunkiem jednego z bohaterów lektury i podać tytuł książki. Następnie musieli dopisać brakujący człon tytułu lektur poznanych w minionych latach. Po wytężonej pracy zaśpiewali kolędy. Radości było co niemiara. Na zakończenie podziękowano Pani Śmiałkowskiej za miłe spotkanie, a dzieciom wręczono miłe upominki.