Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Świętujemy Dzień Niepodległości

10/11/2017

"Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny!"
kard. Stefan Wyszyński

Wolność nie jest naszą osobistą własnością, wolność nie jest darem danym nam na zawsze, wolność jest zadaniem, do którego  każdy z nas musi wzrastać przez całe życie. Wolność, to nasz moralny obowiązek...
W tym duchu uczniowie klas VI b i VII b przygotowali uroczystą akademię z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada to szczególna data dla Polski i Polaków. Obowiązkiem naszym jest pielęgnowanie pamięci o  przodkach, którym zawdzięczamy wolność. Dlatego chcemy przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu złożyć hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy poświęcili dla niej swoje życie. Chcemy też, by w naszym codziennym życiu spełniało się przesłanie pozostawione przez wielkiego Polaka: "Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna." (JPII)
Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panie Renatę Staszel, Marlenę Sulkę oraz Annę Gutt-Kołodziej uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego kierowanego przez pana Piotra Urzędowskiego.
 

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...