Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Szkolne "Mikołajki"

07/12/2015

"I Ty możesz zostać świętym Mikołajem..."

Tego roku, Święty Mikołaj naprawdę upodobał sobie uczniów naszej szkoły, albo był tak zapominalski, że wracał do nas kilka razy. Co było przyczyną częstych odwiedzin tego Świętego, nie wnikamy - święci też mają swoje sekrety - dość, że mogliśmy go gościć, ku uciesze wszystkich dzieci, kilkakrotnie.
Najwcześniej, bo już 4 grudnia zawitał do naszych milusińskich dzieciaczków w grupach przedszkolnych. Dzieci już od kilku dni, przy każdym stuknięciu oczekiwały, że w drzwiach pojawi się ten ważny święty. Tego dnia najpierw usłyszały odgłosy dzwonków, później radosny śmiech elfów, a kiedy w drzwiach stanął Mikołaj - zamarły z wrażenia. Szybko się jednak ośmieliły i zaśpiewały mu piosenkę. Dzielnie też podchodziły, by odebrać prezenty zapewniając, że zawsze były grzeczne, a jeszcze na pewno się oprawią. Radość z prezentów była wielka, a to nie koniec Mikołajkowych atrakcji!
 
W niedzielę w dzień Świętego Mikołaja, dzieci wraz z rodzicami, miały okazję spotkać Świętego i Jego świtę na nowotarskim Rynku, zaś w poniedziałek od samego rana wszyscy chcieli być tak dobrzy, jak Święty Mikołaj, który w swym stroju duchownym przyszedł błogosławić dzieciom. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zapewnił wspaniałe zawody i rozgrywki sportowe. I gdy wszyscy myśleli, że ze Świętym Mikołajem już się pożegnaliśmy do następnego roku, okazało się, że wśród zabawy i śmiechu Mikołaj zapomniał rozdać dzieciom słodkie upominki, więc wrócił do nas jeszcze we wtorek. Niektórzy wciąż mają nadzieję, że święty znów o czymś zapomniał i wkrótce do nas powróci. Cóż, marzenia się spełniają....
Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...