Szkolny Dzień Sportów Zimowych

08/03/2018

"Dziś na saneczkach pisk i śmiech,
gdy zjeżdżasz z górki wstrzymaj dech.
Nie bój się zjazdu, nie bój się nic,
pędź po pagórkach hyc, hyc, hyc."

Już po raz kolejny stok i wyciąg narciarski na Długiej Polanie okazały się niezwykle gościnne dla naszych uczniów - uczestników Szkolnego Dnia Sportów Zimowych. Głównym organizatorem tego wspaniałego dnia był pan Dyrektor wraz z Radą Rodziców. Nie zabrakło atrakcji tak dla jeżdżących na nartach, jak i na sankach, ślizgach czy dętkach. Wszyscy mogli liczyć na pożywny posiłek i napoje, a gośćmi specjalnymi byli funkcjonariusze nowotarskiej Policji i ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Wszystko świetnie się udało, chociaż na zdjęciach kilkakrotnie pojawia się wypadek narciarski i akcja ratownicza, to zapewniam, że to tylko szkolenie i nikt nie został poszkodowany. Natomiast uczniowie mieli okazję nauczyć się jak zabezpieczyć miejsce wypadku na stoku, w jaki sposób wezwać pomoc. Nauczyli się współpracować w zespole, by sprawnie i bezpiecznie pomóc osobie, która uległa wypadkowi. Kilka osób (w tym pan dyrektor) pozorujących uszkodzenie kończyn, zostało zwiezionych tzw. pulką. Dla innych ciekawy pokaz przedstawili policjanci tak, że z pewnością nie można było się nudzić. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok, a tymczasem można odnaleźć się w galerii zdjęć.