Szkolny konkurs matematyczny

22/05/2017

"W matematyce, jak w żadnej innej nauce, cały gmach jest zbudowany na niewielu podstawowych zasadach, które mają charakter konieczności."
F.Klein

W dniu 12 maja 2017r. przeprowadzony został w szkole IV Konkurs Matematyczny "Świetny ze mnie matematyk" dla uczniów klas trzecich. W etapie szkolnym wzięło udział 6 uczniów. Test składał się z 20 zadań o różnym stopniu trudności. Łączna ilość punktów do zdobycia to 36. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc reprezentować będą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Targu.

Wyniki uczestników konkursu:

Karolina Kucharska - uczennica kl. III a, 21 pkt.,

Oskar Kalęba - uczeń kl. III a, 19,5 pkt.,

Norbert Tętnowski - uczeń kl. III b, 14 pkt.,

Aurelia Wojeńska - uczennica kl. III b, 13 pkt.,

Mateusz Olewnik - uczeń kl. III a, 13 pkt.,

Jan Gwiżdż - uczeń kl. III b, 12,5 pkt.

Opiekunami uczniów były panie Beata Stasik i Maria Kilanowicz - Rusnak, a organizatorem konkursu pani Halina Zamojska