Szkolny konkurs matematyczny uczniów klas III

07/02/2018

" Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki"
Roger Bacon

Dzieci bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach, gdyż sprawdzając swoje możliwości rywalizują nie tylko w swojej klasie, ale także wśród rówieśników klas równoległych. 05.02.2018r. odbył się konkurs matematyczny "Matematyka to świetna zabawa" skierowany do uczniów klas III. Każdą klasę reprezentowała drużyna składająca się z trzech osób. Organizatorkami wydarzenia były: p. Beata Stasik i p. Halina Zamojska. Celem konkursu było przekonanie dzieci, że matematyka może być przyjemna i zabawna, że poprzez tę naukę można rozwijać zdolności i zainteresowania matematyczne, wdrażać uczniów do zespołowej i samodzielnej pracy przy rozwiązywaniu problemów matematycznych. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Walka drużyn była wyrównana a ich wysiłki zostały nagrodzone dyplomami i upominkami: I miejsce: klasa III b - 13 pkt., II miejsce: klasa III a - 10 pkt., III miejsce: klasa III c - 7 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!