Szkolny Konkurs Ortograficzny

20/05/2016

16 maja 2016 roku w naszej szkole przeprowadzono konkurs ortograficzny "Mały Mistrz Ortografii". Wzięło w nim udział po trzech uczniów z klas drugich i trzecich. Konkurs polegał na uzupełnianiu w tekście luk literami: ż, rz, u, ó, ch, h, ą, on, ś, si.

Zadania konkursowe sprawdzono i oceniono oraz wytypowano po dwóch zwycięzców w każdej grupie wiekowej. Przyznano nagrody uczniom klas drugich, a otrzymały je: Karolina Kucharska - klasa IIa, Aurelia Wojeńska - klasa IIb.

Wśród uczniów z klas trzecich nagrody otrzymały: Maja Czubernat - klasa IIIa, Wiktoria Bryniarska - klasa IIIa.

Nagrodzeni reprezentować będą szkołę w finale międzyszkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Targu. O tym, jak sobie poradzą dowiemy się już 30.05.2016r. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.  Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy.

Organizator konkursu Halina Zamojska