Szkolny Konkurs Szopek

16/12/2020

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Betlejemskie szopki
Niosą wszystkim bożonarodzeniowy blask.”

Jak co roku w naszej szkole organizowany był konkurs szopek bożonarodzeniowych. Mimo, że lekcje odbywały się zdalnie, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy mieli nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ szopki były bardzo oryginalne, pomysłowe oraz wykonane z różnorodnych materiałów. Po długotrwałych dyskusjach jury wyłoniło najlepszych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria wiekowa 0 – III

1 miejsce – Szymon i Franciszek Konopka, klasa 0 a i II a,

2 miejsce – Kacper Pyzowski, klasa II a,

3 miejsce – Hubert Filas, klasa II a.

Wyróżnienia:

Michał i Kamil Mika, klasa 0 a i 0 b,

Anna Sawera, klasa 0 a,

Lena Truty, klasa II a.

Kategoria wiekowa IV – VI

1 miejsce – Dawid i Martyna Łukasik, klasa IV b i VII b,

1 miejsce – Dawid Myrda, klasa VI c,

2 miejsce -  Filip Gąsior, klasa IV b.

Natomiast do międzyszkolnego konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 wytypowano trzy szopki: Dawida i Martyny Łukasik, Dawida Myrdy oraz Szymona i Franciszka Konopki, które są na ekspozycji w holu Urzędu Miasta w Nowym Targu.

Pozostałe szopki będą dekoracją przez okres bożonarodzeniowy w kościele św. Brata Alberta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za dołożenie starań w wykonanie ciekawych prac, a oglądającym życzymy miłych wrażeń estetycznych.