Szlachetna paczka

23/11/2012

Od 26.11.2012 r. do 07.12.2012 r. w naszej szkole ruszyła akcja "Szlachetna paczka-zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze".
Do akcji przystąpiła cała społeczność uczniowska wraz z Gronem Pedagogicznym.
Poniżej znajdują się niezbędne informacje dla wszystkich zaangażowanych uczniów, rodziców, nauczycieli.
Opiekujemy się rodziną o kodzie MLP-1155-037788.

Opis rodziny:
Pani Barbara (28 l.) i pan Andrzej (36 l.) wychowują czworo synów: Wojtka (9 l.), Piotrka (8 l.), Pawła (8 l.) i Bartka (3 l.). Przyczyną trudnej sytuacji rodziny jest choroba Piotrusia, który niedługo po urodzeniu doznał urazu mózgu. Matka, z konieczności stałej opieki nad synem, nie może podjąć pracy zarobkowej.
Sześcioosobowa rodzina utrzymuje się z pensji pana Andrzeja (2400 zł) oraz zasiłków (1097 zł). Wydatki na leczenie Piotrusia (556 zł) i koszty utrzymania mieszkania (849 zł) pochłaniają znaczną część przychodów rodziny. Na życie pozostaje niewiele (350 zł na osobę).
Rodzina stara się radzić sobie z trudną sytuacją, prosi tylko o pomoc dla chorego synka. Za najważniejsze potrzeby uznaje pieluchy i kołdrę na Piotrusia. Dużą radość pani Barbarze sprawiłaby kuchenka mikrofalowa, która ułatwiłaby jej przygotowanie posiłków dla dzieci.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Najważniejsze potrzeby:
pampersy dla Piotrusia, kołdra, mikrofalówka (która ułatwiłaby przygotowanie posiłków dla rodziny

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Kampanii znajduje się na stronie:
www. szlachetnapaczka.pl