Tydzień Bibliotek

17/05/2016

Książka - najlepszym przyjacielem...!

W dniach od 09 maja do 13 maja 2016r. w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy IIIa wzięli udział w spotkaniach z bibliotekarzem Panią Zofią Śmiałkowską. Na zajęciach zaprezentowano bajkę "Powrót taty" Adama Mickiewicza oraz film pt. "Dzieci z Bullerbyn". Uczniowie odpowiadali na pytania związane z filmem - lekturą klasy trzeciej. Po omówieniu filmu rozwiązywali krzyżówkę, a następnie wykonali rysunek, który był tematem hasła. Tłem muzycznym spotkań były piosenki związane z książką. Uczestnicy chętnie wzięli udział w konkursie  pt. "Z jakiej bajki jest ta postać?". Skupili się też na układaniu puzzli przedstawiających postaci z bajek, baśni i legend. Nie zabrakło też zagadek, które dzieci tak uwielbiają. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom, długopis i słodki upominek. Spotkania z KSIĄŻKĄ przyniosły im wiele radości i przyjemności .