Tydzień Bibliotek w klasie III a

15/05/2017

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

W dniach 9. - 12. maja 2017 r. klasa III a wraz z wychowawcą mgr Beatą Stasik gościła bibliotekarkę z Miejskiej Publicznej Biblioteki na os. Niwa - panią Zofię Śmiałkowską. Prowadziła ona zajęcia w ramach ogólnopolskiego "Tygodnia Bibliotek", których celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zwiększanie zainteresowania książką. Uczniowie poznali wiele książek należących do klasyki literatury dziecięcej. Przekonali się o atrakcyjności wspólnego czytania. Chętnie rozwiązywali zagadki czytelnicze, krzyżówki, rebusy, układali puzzle. Na koniec zgodnie stwierdzili: "Kto czyta, ten wie więcej". Za dużą aktywność i zaangażowanie podczas zajęć otrzymali dyplomy i nagrody - książeczkę o swoim patronie i "coś słodkiego".