Uczniowie naszej szkoły promują bezpieczeństwo na stokach na

10/04/2018

Gala konkursu plastycznego "Stok nie jest dla bałwanów" - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

W czwartek 5 kwietnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. "Stok nie jest dla bałwanów". Gala miała miejsce w Policyjnym Centrum Edukacji Społecznej w Warszawie i była częścią II edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Akcja ta została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" była poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Partnerami akcji byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

W ramach części projektu adresowanej do dzieci i młodzieży zorganizowano konkurs plastyczny na zilustrowanie zasad Dekalogu FIS. W konkursie wzięły udział 3.653 osoby, a do Komendy Głównej Policji wpłynęły 3.702 prace. Spośród wszystkich nadesłanych prac jury konkursu wyłoniono 12 laureatów w trzech grupach wiekowych, którym przyznano 3 nagrody główne oraz 9 wyróżnień.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu, którzy zdobyli wyróżnienia w tej prestiżowej imprezie. A byli to: Anna Jarząbek i Michał Tischner z klasy I a, którzy pod kierunkiem pani mgr Marii Kilanowicz - Rusnak przygotowali nagrodzone prace.

Udział w tej uroczystości była dla uczniów dużym przeżyciem. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz bezpiecznej jazdy na stokach narciarskich.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali cenne nagrody, a po uroczystości laureaci wraz z rodzinami zostali zaproszeni do obejrzenia pokazu działań antyterrorystycznych Policji, przygotowanego przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji oraz tresury psów służbowych, w wykonaniu przewodników z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu bojowego wykorzystywanego przez funkcjonariuszy BOA KGP.

Inf. za  http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/157073,Gala-konkursu-plastycznego-Stok-nie-jest-dla-balwanow.html