Udział w uroczystości rozdania medali dla sportowców.

14/03/2014

W dniu 13.03.2014r. na nowotarskim lodowisku odbył się IV Ogólnopolski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych. Nasze uczennice: Katarzyna Klimowska-VIa, Magdalena Klimowska-IVa oraz Małgorzata Jaróg-VIa zostały zaproszone wraz z opiekunem panią mgr Danutą Piekarczyk na uroczystość zakończenia zawodów oraz dekorowania sportowców. Był to ogromny zaszczyt dla nich samych i wielkie wyróżnienie. Dziewczynki wystąpiły w strojach regionalnych godnie i z honorem wypełniły swoja misję. Udział w tej imprezie dał wiele emocji, wzruszeń oraz refleksji, że zwyciężyć może każdy.

"Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" - te piękne i mądre słowa to cytat z przysięgi, którą niepełnosprawni zawodnicy składali podczas inauguracji olimpiady. Naszym marzeniem, pragnieniem jest, aby dzieci umiały w swoim życiu zachowywać się podobnie i w podobny sposób podchodzić do życia, aby  ich hart ducha i optymizm uczył dzieci i młodzież jak należy żyć, iść do celu, nie poddawać się i nie rezygnować ze swoich marzeń.

Artykuł