Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

21/06/2019

W dniu 19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Niezwykły rok, w który wkroczyliśmy we wrześniu, biorąc udział w podniosłym wydarzeniu, jakim było nadanie naszej szkole imienia Króla Kazimierza Wielkiego. Niezwykły rok, bo rok pełen zmian i nowości, z którymi przyszło się zmierzyć wszystkim członkom społeczności szkolnej.

W minionych miesiącach przeżywaliśmy wiele radości i smutków, wiele wzlotów i upadków, ale przede wszystkim wiele wspólnych chwil. Stąd w czasie dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć łez nie tylko szczęścia, ale i wzruszenia. Skończył się bowiem pewien etap w życiu każdego z nas, dla niektórych kolejny rok szkolny, dla innych cały rozdział życia.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy mszą świętą, w czasie której ksiądz proboszcz wygłosił krótką, ale wymowną homilię. Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie zgromadzonych przywitał pan dyrektor pełnym refleksji przemówieniem. Podniosły nastrój udzielił się wszystkim i nie opuszczał nas w kolejnych chwilach. Ósmoklasiści przekazali bowiem sztandar uczniom z klasy siódmej, którzy w kolejnym roku szkolnym będą należeli do pocztu sztandarowego.

Atmosfera zmieniła się z chwilą, gdy na scenę wkroczyli tegoroczni absolwenci i swym pełnym humoru wystąpieniem doprowadzili publiczność do łez. Parodie zachowań uczniów i nauczycieli zestawione z idealnie dopasowaną muzyką i słowami piosenek sprawiły, że w sali rozlegały się salwy śmiechu i gromkie brawa.

Te ostatnie rozbrzmiewały jeszcze wielokrotnie, gdyż nadszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów. Pan dyrektor wyczytał więc nazwiska wszystkich wyróżnionych uczniów, którzy składali swe pamiątkowe podpisy w Złotej Księdze, następnie na forum szkoły wręczył świadectwa z paskiem oraz nagrody za stuprocentową frekwencję. Dumni mogli być więc wszyscy rodzice nagrodzonych uczniów, ale szczególnie ci, których dzieci osiągnęły na sprawdzianie ósmoklasisty minimum 80% ze wszystkich części egzaminu. Osoby te za swe niebagatelne osiągnięcia otrzymały stypendium dyrektora szkoły, a rodzicom wręczone zostały listy gratulacyjne.

Liczne miłe słowa padły także z ust przedstawiciela Rady Rodziców oraz pana dyrektora, który podziękował nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w pracę szkoły. Wybrani nauczyciele zostali natomiast wyróżnieni Nagrodą Dyrektora za pracę w roku szkolnym 2018/2019. Nie zapomniano także o odchodzących na emeryturę pracownikach szkoły, którym podziękowano za trud włożony w dbanie o porządek w budynku.

Po wysłuchaniu znanych piosenek w aranżacji szkolnego zespołu muzycznego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, w których nastąpiło rozdanie świadectw.

Tym akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019 i rozpoczęliśmy zasłużone wakacje. Wszystkim życzy więc udanego wypoczynku!