Uroczystość pasowania "pierwszaków" na uczniów szkoły

14/10/2020

"Nauka to podróż, która trwa przez całe życie"
Jim Stovall

W naszej szkole dzień 14 października był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze jak co roku, choć tym razem w innej formie, celebrowano Dzień Edukacji Narodowej. Po drugie do grona uczniów naszej szkoły zostali już oficjalnie włączeni także pierwszoklasiści. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – na hali sportowej – odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów szkoły podstawowej.

Po krótkim wprowadzeniu pana dyrektora pierwszoklasiści zaprezentowali pięknie przygotowany program artystyczny. Pochwalili się umiejętnościami wokalnymi oraz recytatorskimi, a także kulturalnym i godnym naśladowania zachowaniem.

Zgodnie z ciekawym scenariuszem wystąpienia podzieleni na dwie grupy uczniowie wyśpiewali swoje obawy związane z pobytem w szkole, jednak z pomocą szybko przyszli im koledzy wcielający się w rolę zwierząt. Pszczoła, mrówka, konik polny, lew i pies obdarowali uczniów m.in. mądrością, pracowitością, odwagą i wiarą we własne siły.

Podczas występu dzieci bez wątpienia udowodniły, że zasługują na miano uczniów. Następnie po uroczystym ślubowaniu pan dyrektor osobiście pasował każdego pierwszoklasistę uczniem Szkoły Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz zostały oficjalnie włączone w szeregi społeczności szkolnej.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów i powodów do uśmiechu, a wychowawcom wytrwałości i wielu powodów do dumy ze swoich uczniów.