Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej

12/10/2018

ŚWIĘTO NAUCZYCIELI I PIERWSZAKÓW "ŚLUB ZE SZKOŁĄ"

Szkoła to nie tylko czas nauki. Szkoła to także czas przyjaźni, zawieranych pomiędzy lekcjami, na korytarzach, w czasie szkolnych wycieczek czy imprez. Przyjaźnie te zostają nieraz na całe życie. Zostaje też pamięć o nauczycielach, tych najlepszych, którzy jako pierwsi wskazali kierunek życiowej drogi.

Dzień 12 października w naszej szkole był bardzo uroczysty. W tym dniu zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, aby obchodzić Święto Edukacji Narodowej, połączone ze ślubowaniem klas I. Uczniowie, pod opieką pań: Marii Kołacz, Lucyny Jaróg i Renaty Konopki, zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Poprzez piosenkę i wierszyki oznajmili nam, że dzisiaj biorą "ślub ze szkołą" i chociaż czasem chcieliby, aby "przerwy były dłuższe, a lekcje krótsze", to lubią chodzić do szkoły, bo tutaj uczą się, poznają świat, poznają siebie i nauczycieli. Następnie złożyli oni uroczyste ślubowanie, a tym samym zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów. Pan dyrektor Paweł Zych wyraził nadzieję, że lata nauki będą dla nich czasem wytężonej pracy, realizacji własnych pasji, uczenia się samodzielności oraz czasem stawiania sobie wymagań.

W drugiej części uroczystości uczniowie ze starszych klas podziękowali nauczycielom w dniu ich święta za trud, jaki wkładają w kształtowanie młodego pokolenia, które dzięki nim może "biec do gwiazd". Członkowie szkolnych zespołów, pod kierunkiem pana Piotra Urzędowskiego, wykonali w prezencie piosenkę - jeden z największych przebojów ostatnich tygodni. Dyrektor szkoły wyraził wdzięczność gronu pedagogicznemu za ogromne serce, jakie wkładają w swoją pracę. Na koniec głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców, dziękując wszystkim nauczycielom za czas, jaki poświęcają ich dzieciom.

A Samorząd Uczniowski nie zapomniał obdarować każdego nauczyciela drobnym upominkiem...

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...