V Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza

30/04/2019

"A kiedy się gwiazdami zaświecą przestrzenie
Wiekuistego nieba i nieprzeniknione
Zejdzie na ziemię nocy zimowej milczenie:
Wówczas mi się wydaje, że już lat tysiące
Ubiegły,(...)"

Dnia 29 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rabie Wyżnej odbył się V Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Natalia Sopiarz, Kinga Bała, Aurelia Wojeńska, Martyna Łukasik, Wiktoria Bryniarska, Gabriela Truty oraz Michał Piłat.  Wszyscy pięknie wyrecytowali utwory tego niezwykłego poety. Ich wystąpienia zostały docenione także przez jurorów - dwie poetki i żonę nieżyjącego już twórcy. Zgodnie z ich werdyktem Michał Piłat z klasy Va zdobył I miejsce, a Kinga Bała z klasy Vb i Wiktoria Bryniarska z klasy VIb - wyróżnienia. Naszym przedstawicielom należą się ogromne brawa, tym bardziej, że w konkursie wzięło udział pięćdziesięcioro uczestników, z których wielu reprezentowało naprawdę wysoki poziom.

W czasie spotkania oprócz uczniowskich recytacji publiczność mogła posłuchać także profesjonalistów, którzy wygłaszali utwory pana Jerzego. Ponadto przyjaciele poety w kilku zdaniach  przedstawili jego życie i twórczość, co na pewno pozwoli odbiorcom spojrzeć na wiersze p. Tawłowicza z jeszcze innej perspektywy. Organizatorzy zadbali także o to, by z okazji jubileuszowego konkursu (spotkanie odbywało się po raz piąty) każdy uczestnik otrzymał upominek, którym był pięknie wydany tom utworów poety.

Czas spędzony z poezją w tak miłej atmosferze był ciekawą odskocznią od codzienności, a osiągnięcia naszych uczniów są z pewnością powodem do dumy.