V Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

19/01/2018

"...mam prośbę do świata całego,
do Ciebie także drogi kolego,
byście serce swe na oścież
otworzyli tu i teraz,
bo wystarczy szczypta chęci,
o przyrodę zadbać nieraz."

Dnia 15 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pt. "Dbaj o przyrodę". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Jego głównym celem było rozwijanie szacunku do przyrody i umiejętności harmonijnego z nią współżycia, budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań przyrodniczych oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej.

W tym roku gościliśmy reprezentacje (zespoły trzyosobowe) dwóch nowotarskich szkół podstawowych: SP 2 i  SP 6,  które przybyły wraz z opiekunami - nauczycielkami kształcenia zintegrowanego. Uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami. Dotyczyły one treści obejmujących zagadnienia programowe środowiska społeczno - przyrodniczego z przyrody ożywionej i nieożywionej, znajomości roślin i zwierząt lasów, pól i ogrodów. Uczestnicy musieli rozróżnić cechy charakteryzujące poszczególne pory roku oraz wykazać się znajomością podstawowych zagadnień ekologicznych.

W zaciętej rywalizacji wygrała drużyna SP 2, drugie miejsce przypadło drużynie SP6, a trzecie zdobyliśmy my. W tym konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, ponieważ są to finaliści szkolnych eliminacji klas trzecich i reprezentują wysoki poziom wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii oraz przyrody.