Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

W Pacanowie kozy kują?...

22/10/2013

W piątek 18.10.2013r. na zakończenie tygodnia uczniowie klas młodszych naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w pełnym humoru przedstawieniu pt. "Przygody Koziołka Matołka". Ta lekka i dowcipna inscenizacja oparta na motywach historyjek obrazkowych z fabułą pisaną wierszem, autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, przedstawiona przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie, przypadła "szalenie" młodym widzom do gustu!

Sympatyczny Koziołek wyrusza w niezwykłą podróż do Pacanowa, gdzie jakoby podkuwa się kozy, przeżywając przy tym niezliczoną ilość niebezpiecznych ale jakże emocjonujących przygód. W zabawnej wyprawie towarzyszy mu wiele niezwykłych, bajkowych postaci, takich jak: Agent Kruk, Lisek Chytrusek, Czerwony Kapturek i Wilk, Kopciuszek i Książę ze zgubionym pantofelkiem, Królewna Śnieżka czy wreszcie Piękna Kózka, które pomagają łatwowiernemu bohaterowi wyjść cało z licznych opresji, pokazując mu przy tym wartość prawdziwej przyjaźni.

To niezwykle kolorowe, radosne (a zarazem pouczające!) widowisko z pomysłową scenografią, oryginalnymi maskami i rytmicznymi piosenkami, przeniosło małych widzów w przyjazny, bajkowy świat ulubieńca polskich dzieci, rozbudzając marzenia o dalekiej, pełnej przygód podróży.

Powodzenia!


Trwa ładowanie strony prosimy czekać...