Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

W "Indiańskiej Wiosce"

23/06/2015

Długo oczekiwana wycieczka.

18.06.2015 dzieci z oddz. 0a i kl. I a wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do wioski indiańskiej w Szczyrzycu.  Zanim jednak tam dotarliśmy, zatrzymaliśmy się w Rabce na placu zabaw w Parku Zdrojowym, obok Tężni Solankowej i Pijalni Wód Mineralnych oraz nieopodal altany "Grzybek". Plac zabaw wyposażony był w atrakcyjne budowle i urządzenia. Po wspaniałej zabawie udaliśmy się w dalszą drogę.

Wioska indiańska, do której w końcu dotarliśmy, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przede wszystkim rozstawione indiańskie namioty, które nazywają się tipi i ogromny namiot, w którym pomieścić się może nawet 50 osób, zwany tio - tipi. Pani przewodnik, ubrana w strój indiański, opowiadała dzieciom o życiu Indian Ameryki Północnej. Pokazywała różne przedmioty codziennego użytku i opowiadała o ich przeznaczeniu. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, koszule wojenne, tomahawki, noże, torby z surowej skóry, pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów. Oprócz zwiedzania tipi na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z prawdziwego łuku do tarczy, chodziły też po równoważni zwanej "równoważnią Szoszonów", jak również bawiły się w "kręciołka" i inne gry indiańskie. Uczestniczyliśmy również w warsztatach rękodzielniczych wykonując amulety.
Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew owocowych, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. A jak pysznie wtedy smakowała kiełbasa z grila.
... Nie obeszło się również bez indiańskich pamiątek (łapacze snów, talizmany, bransolety i koraliki), które można było kupić w indiańskim sklepiku. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do szkoły. Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia i postanowienie, że jeszcze tam wrócimy.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...