Wędrówka "Szlakiem Orlich Gniazd"

25/06/2014

16.06.2014r. uczniowie klas piątych i szóstych wraz z  wychowawcami wyruszyli na wycieczkę "Szlakiem Orlich Gniazd". Zamki, czyli "Orle Gniazda" (zamek w Rabsztynie oraz Ogrodzieńcu) poruszyły rycerskie serca chłopców oraz delikatne dusze dziewcząt. Natomiast przepiękne legendy opowiedziane przez przewodnika zachwyciły nawet najbardziej znudzonych uczestników. W Olkuszu obejrzeliśmy gotycką Bazylikę Świętego Andrzeja, po czym udaliśmy się całą grupą na pyszne olkuskie lody na Rynku. Największą atrakcją okazała się Polska Sahara - Pustynia Błędowska, gdzie uczniowie przebrali się za arabskich wędrowców, poszukiwali przedwojennych skarbów, zakopywali się w piasku i zjeżdżali na linie. Grozą powiało w Jaskini Nietoperzowej, do której długowłosi uczestnicy wycieczki wchodzili ze strachem w oczach, natomiast wychodzili z zamiarem rychłego powrotu do tego bogato ozdobionego przez czas miejsca. Po tej wędrówce wszyscy zgodnie stwierdzili, że Polska jest piękna i warto poznawać nasz kraj ojczysty.