Wesołe "MIKOŁAJKI"

06/12/2013

6 grudnia! HUUURRRAAA! Dzień wielkich niespodzianek! Niektórzy ledwo przetarli oczy, a już zostali obsypani prezentami - ale to oczywiście ci najgrzeczniejsi. Za to w szkole czekała niespodzianka dla wszystkich. Najpierw najmłodsze dzieci z klasy "0"b tak głośno śpiewały, i tak gorąco zapraszały Mikołaja, że ten będąc już w drodze powrotnej na Biegun Północny jeszcze zatrzymał się na chwilę i wręczył im osobiście prezenty. Do pierwszaków już nie zdążył i tylko zostawił wielkie szeleszczące paczki.... i już Go nie było. Za to w szkole pojawił się cały zastęp pomocników Mikołaja, który poprowadził "Mikołajkowe Zawody Sportowe". Najpierw bawili się i zdrowo rywalizowali uczniowie klas młodszych występując w różnych konkurencjach sprawnościowych. Współzawodnictwo było zacięte, różnica punktów niewielka lecz po wykonaniu zadania dodatkowego udało się rozstrzygnąć zawody przyznając w grupie klas 0-I następujące pozycje. I miejsce - klasa Ia (37 punktów), II miejsce - klasa 0"b" (30 punktów), III miejsce - klasa 0"a" (25 punktów). Następnie z klas II i III - I miejsce - klasa IIa (28 punktów), II miejsce - klasa IIIa (27 punktów), III miejsce - klasa IIb (26 punktów) i IV miejsce - klasa IIIb (23 punkty).
Na zakończenie zawodów wszystkie klasy zaśpiewały dla Mikołaja wybraną piosenkę o tematyce świąteczno-zimowej i wszyscy otrzymali słodkie upominki, by jak najmilej wspominać ten dzień.:)))
Również klasy starsze nie mogły narzekać na brak atrakcji w tym dniu. Dla klas IV-VI został zorganizowany turniej piłki nożnej, w którym po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła klasa VIa, II miejsce - klasa VIb, III miejsce - klasa Va, IV miejsce klasa Vb i V miejsce klasa IVa. Jak widać młodsi stażem uczniowie znają swoje miejsce i nawet w "Mikołajki" nie próbowali zmienić kolejności zachowując hierarchię zgodną z zasadą starszeństwa.
Ten dzień należy zaliczyć do zdecydowanie udanych i ciekawych w kalendarzu szkolnym. Kolejny taki - za rok.
Zapraszamy do "Galerii zdjęć":)