Wieczór z tradycją

01/02/2014

"Wielki Bóg Wom zapłoć goście nasi mili, zeście się tu z nami razem weselili..."

W dniu 30.01.2014r. odbył się "Wieczór z tradycją bożonarodzeniową po góralsku". Spektakl przygotowali uczniowie klasy IIIa, IVa oraz VIb. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Władz Miasta w osobie pana Burmistrza Marka Fryźlewicza, pana Jana Kolasy oraz pana Pawła Liszki.  Mieliśmy zaszczyt gościć panią Wandę Szado-Kudasikową, pana Romana Dziobonia, panią Annę Mlekodaj, panią Marię Dudek oraz licznych przedstawicieli Związku Podhalan na Niwie z kapelą góralską, która towarzyszyła naszym młodym artystom podczas występu.

Wszystko działo się w rodzinnie, był Gazda i Gaździna ze swoimi pociechami, Marysią, Józusiem, Zosią i Kasią. Nie zabrakło też Organisty, Starego Dudy i Ujka ze Młyna. Opowiadali o tym jak przygotować się do Godnych Świąt, co należy do obowiązków każdego z domowników. Czas Bożego Narodzenia rozpoczyna się od Adwentu, a więc nasza rodzina zaczyna przedstawienie od śpiewu "Oto Pan Bóg przyjdzie..."  I tak od Rorat poprzez przygotowania przedświąteczne, wigilię, wspólne śpiewanie i kolędowanie, aż po Nowy Rok nasi młodzi artyści przypomnieli o tradycjach, zwyczajach i obrzędach. Grupę przygotowała pani. M. Kilanowicz-Rusnak, D. Piekarczyk, L. Jaróg

Na ponowne spotkanie i przedstawienie uczniowie wraz z opiekunami zapraszają w niedzielę tj. 02.02.2014r. do Kościoła Św. Brata Alberta na Niwie po Mszy Św. o godz. 1100 a już teraz można zajrzeć do galerii zdjęć.

Artykuł