Wielkanocne spotkanie z książką

27/03/2018

"Wielkanoc, Wielkanoc
wielka radość w sercu..."

Każdy okres świąteczny to dla dzieci wielkie przeżycie. By przybliżyć im radosny nastrój świąt Wielkanocnych, w dniu 22 marca zorganizowano dla naszych przedszkolaków spotkanie z panią bibliotekarką - Zofią Śmiałkowską. Pani Zosia opowiedziała dzieciom o swojej pracy w bibliotece i zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i słuchały ciekawe, kolorowe książeczki związane z tematem. Pani bibliotekarka  przygotowała też starszym dzieciom ciekawe łamigłówki, a młodszym piękne kolorowanki. Ogłoszony został konkurs na najładniej wykonaną malowankę. Na zakończenie pani Zosia zaprosiła wszystkie dzieci do częstych wizyt w bibliotece. Przedszkolaki zostały też zaproszone na Dzień Bibliotekarza i Książki do Miejskiej Biblioteki znajdującej się na naszym osiedlu. Na zakończenie dzieci otrzymały wielkanocne koszyczki, a  w nich słodki upominek. Dziękujemy:)