Wielki sukces Martynki

17/11/2013

Martyna Plewa - uczennica  klasy piątej naszej szkoły przyzwyczaiła nas już, że z każdego niemal konkursu piosenki wraca z nagrodą lub wyróżnieniem, a tych konkursów w roku jest coraz więcej i na coraz wyższym szczeblu. Tak było i tym razem, kiedy to w dniach 8 - 10 listopada 2013 w Bielsku Białej odbywał się IX Międzynarodowy Festiwal Talizman Sukcesu. Na scenie podczas dziewiątej edycji zaprezentowało się 40 zespołów  oraz  64 solistów z Rosji, Ukrainy, Litwy i Polski. Tegoroczny festiwal odbywał się pod patronatem Pani Małgorzaty Handzlik, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. Aż trudno sobie wyobrazić jak czuła się Martyna występując przed takimi sławami jak: LOUISE FRANK- gość specjalny, honorowy członek jury, DEREVIAGIN JURIJ GRIGORIEWICZ -  zasłużony pracownik kultury Rosji, profesor, dziekan Katedry Tańca Narodowego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, JANUSZ SKUBACZKOWSKI - Prodziekan Bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, DARIUSZ SKIBIŃSKI - Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu WERTEP, reżyser, aktor, wykładowca Szkół Teatralnych w Berlinie, Bohum, Lyonie i Dublinie, założyciel Teatru CINEMA, Teatru A3 oraz Stowarzyszenia Kulturalnego "Pocztówka", twórca cyklicznych programów edukacyjno-artystycznych w Centrum Sztuki Zamek Ujazdowski w Warszawie, LUDMIŁA MAŁECKA - aktorka i piosenkarka Teatru Muzycznego w Gdyni ("Jezus Christ Super Star", "Hair", "Ewita", "Atlantis", "Scrooge", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Na szkle malowane"), ARTUR GRUDZIŃSKI - muzyk, kompozytor, aranżer. Koncertował w niemal całej Europie oraz Ameryce Północnej między innymi z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Danutą Błażejczyk. Zrealizował kilkaset koncertów i rejestracji radiowo-telewizyjnych z czołówką sceny muzycznej:  Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Ryszard Rynkowski, Grażyna Łobaszewska, Anna Maria Jopek, Edyta Gepert. Współpracuje z Teatrami Komedia, Roma, Rampa. Współtwórca programu TV "Śpiewające fortepiany", "Songowanie na ekranie". Należy do Rady Programowej wspomagającej działania pionu kultury MON.
Mimo, iż przeciętnego ucznia z pewnością "zjadłaby trema" - Martyna wyśpiewała swe utwory na takim poziomie, że zdobyła III miejsce w tej prestiżowej imprezie za wykonanie piosenki "SOMEWHERE", z czego ogromnie się cieszymy i serdecznie gratulujemy.
Dodać należy, że tylko 3 solistów z Polski zostało nagrodzonych na Festiwalu, w tym Martyna Plewa. Martynko - tak trzymaj!