Wiosenne spotkanie z książką

11/04/2017

Świątecznie z panią Zosią - bibliotekarką

7 kwietnia 2017r. uczniowie klasy Ia mieli miłego gościa. Odwiedziła ich pani bibliotekarka z Publicznej Biblioteki w Nowym Targu, pani Zofia Śmiałkowska. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani Zosia zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Dzieci po rozwiązaniu krzyżówek, ułożeniu puzzli, pomalowaniu obrazków i wysłuchaniu bajki otrzymały świąteczną niespodziankę: koszyczek z czekoladowymi jajkami i  barankiem.

Odwiedziny bardzo się wszystkim podobały. Dzieci oceniły, że to było bardzo słodkie spotkanie.