Witaj 3 Maj

04/05/2017

"Brzmi Polonez Trzeciego Maja! - Skoczne dźwięki
Radością oddychają, radością słuch poją,
Dziewki chcą tańczyć, chłopcy w miejscu nie dostoją -
Lecz starców myśli z dźwiękiem w przeszłość się uniosły,
W owe lata szczęśliwe, gdy senat i posły
Po dniu Trzeciego Maja w ratuszowej sali
Zgodzonego z narodem króla fetowali;
Gdy przy tańcu śpiewano: "Wiwat Król kochany!
Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany!"
A. Mickiewicz

4 maja 2017 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji rocznicy uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 5b z delikatną nutką humoru przedstawili atmosferę panującą 226 lat temu w postaci wiadomości dnia. Dialogi toczące się między dziennikarzami telewizji SP4-24, a ważnymi postaciami historycznymi takimi jak: król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna II, Potocki, Roberspierre itd. sprawiły, iż uczniowie innych klas po raz kolejny mogli usłyszeć, dlaczego tak ważnym wydarzeniem dla naszej Ojczyzny było uchwalenie konstytucji. Oprócz tego Szkolny Zespół Wokalno-Instrumentalny odśpiewał nam ?hity? upamiętniające tamto wydarzenie.

Przedstawienie przygotowali: mgr Danuta Piekarczyk, mgr Anna Gutt- Kołodziej oraz mgr Jadwiga Stołowska-Skrzypczyk, mgr Piotr Urzędowski.