Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Witaj Maj, Trzeci Maj!

06/05/2019

"Opowiedz nam, moja Ojczyzno
Jak matka dzieciom ciekawym,
O latach znaczonych blizną,
Na wiekach chwały i sławy!"

Dnia 6 maja, uczniowie klasy VI b i IV b, pod kierownictwem pań Magdaleny Stychno-Gąsior,  Izabeli Ostachowskiej i Kingi Bigos zaprezentowali uroczystą akademię z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W 1791 roku była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca w państwie organizację władz jak również prawa i obowiązki obywateli. Dziś po ponad dwóch stuleciach pozostaje ona nadal niezwykle ważnym wydarzeniem w historii naszego narodu wpisując się w zarys pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota nie może istnieć. Pamiętajmy więc, że "Narody tracąc pamięć - tracą życie" i chciejmy pamiętać i czcić wydarzenia ważne dla naszej Ojczyzny i dla nas.
onstytucja 3 maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota nie może istnieć. (http://www.tvn24.pl)
Pierwsza w Europie, druga na świecie 03 maja 2019, 9:12 zobacz więcej wideo ? Pierwsza w Europie, druga na świecie Dziś 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 majaDziś 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja Obchody Święta Konstytucji 3 maja Liczy się każdy detal. Wojsko ćwiczy przed wielką defiladąLiczy się każdy detal. Wojsko ćwiczy przed wielką defiladą Foto: tvn24 Video: tvn24 Obchody Święta Konstytucji 3 maja 228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Według historyka profesora Henryka Samsonowicza, Konstytucja 3 maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota nie może istnieć. (http://www.tvn24.pl)
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...