Witamy Pierwszoklasistów

16/10/2014

Do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu dołączyło 38 nowych uczniów.

14 października to w naszej szkole podwójne święto. Oprócz Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie świętujemy w ten dzień bardzo ważną, nie tylko dla pierwszaków, ale dla całej społeczności szkolnej uroczystość pasowania na ucznia i ślubowania klas I. W tym roku "prawdziwymi" uczniami SP 4 zostało 19 dzieci z klasy I a i 17 z klasy I b. We wtorek o godz. 8:00 z przejęciem wkroczyły one na salę gimnastyczną i z lekką tremą zaprezentowały przygotowany, pod kierunkiem wychowawców - pani Beaty Stasik i pani Marii Kilanowicz-Rusnak, program artystyczny. Pokazały, że potrafią recytować, śpiewać i rozwiązywać wcale niełatwe zagadki. Z powagą złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a potem z dumą czekały, aż pan Dyrektor - Paweł Zych, wielkim ołówkiem pasuje ich na uczniów. Opowiadali później, że czuli się wtedy jak rycerze w dawnych czasach. Nie mniej przejęci byli rodzice pierwszaków, którzy prawie w komplecie towarzyszyli im podczas uroczystości. Niektórym nawet zakręciła się ze wzruszenia przysłowiowa łezka w oku. Wszystko to dla potomności zostało  uwiecznione na zdjęciach, więc zapraszamy do ich obejrzenia w galerii zdjęć.