Wizyta gości ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem

16/05/2014

W piątek 16.05.2014 roku nasza szkoła gościła przedstawicieli Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem w osobie pani Małgorzaty Ruchały - olimpijki, sześciokrotnej uczestniczki mistrzostw świata w narciarstwie i dwukrotnie w biathlonie, 22-krotnej mistrzyni Polski w narciarstwie a obecnie trenerki biathlonu oraz pana Krzysztofa  Sobańskiego - trenera skoków i kombinacji norweskiej. Razem z nim przyjechał uczeń tejże szkoły- Jan Wiercioch, który był autorem ciekawej prezentacji multimedialnej. Nasi goście przybliżyli uczniom klas piątych i szóstych specyfikę uczenia się w szkole sportowej, która wykształciła takich mistrzów olimpijskich jak: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka. Uczniowie podczas spotkania mogli dowiedzieć się: jak wygląda nauka w gimnazjum sportowym, jakie mogą trenować dyscypliny oraz jakie sukcesy odnoszą absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego.Wszyscy z zainteresowaniem słuchali prelekcji pani Małgorzaty. A może to właśnie w naszej szkole rośnie następczyni Justyny Kowalczyk? Czas pokaże.