Święty Mikołaj z niespdziankami

07/12/2020

Idzie dobry święty, uśmiecha się w koło.
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku prezentów bez liku.
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

Chociaż dzisiaj już 7 grudnia, to najbardziej wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj utrudzony, ale życzliwy i uśmiechnięty w towarzystwie przemiłego Anioła Gabriela zawitał w szkolne progi, by obdarować naszych najmłodszych uczniów i pozdrowić wszystkich łączących się podczas zdalnych lekcji. Przypomniał też, że mimo pandemii czynienie dobra nie powinno być wirtualne, ale jak najbardziej realne, bo od dobrych uczynków nic nas nie zwalnia, a trudny czas może być tą iskierką, która rozpali w każdym miłość bliźniego. Dobroć jest tym, co ubogaca nie tylko obdarowanego, ale również darczyńcę. Dlatego spieszmy nie tyle z prezentami, co z dobrymi uczynkami, by każdy z nas mół poczuć się bogaty.

A Święty Mikołaj kiedy rozda już prezenty, spokojnie niech wróci do nieba uśmiechnięty!