Wizyta w gabinecie stomatologicznym - klasa IIa

06/03/2015

O ząbki dbamy - jabłka zjadamy!

Dnia 04 marca 2015r. uczniowie klasy IIa wraz z wychowawcą p. Haliną Zamojską odwiedzili gabinet stomatologiczny p. Krystyny Urbaniak. Spotkanie małych gości z lekarzem stomatologiem prowadzone było w formie zabawy. Podczas tej wizyty dzieci oswajały się z otoczeniem, miały możliwość zapoznania się z gabinetem oraz personelem medycznym. Lekarz demonstrował dzieciom urządzenia stomatologiczne i ich działanie. Dzieci mogły pojeździć na fotelu, pobawić się dmuchawką i przyciskami w fotelu.  Dowiedziały się jakie produkty są najbardziej niebezpieczne dla zębów, jak należy czyścić zęby, czym różnią się zęby stałe od zębów mlecznych i co to jest próchnica. Miały także możliwość poćwiczyć prawidłowe szczotkowanie na modelach. Oglądały filmy dotyczące profilaktyki jamy ustnej. Brały udział w konkursie plastycznym pt: "Dbajmy o zęby", który wygrała Wiktoria Bryniarska i Piotr Broźny. Na koniec wizyty dzieci otrzymały pamiątkowy kalendarz z  naklejkami o ząbkach i pastę do zębów. Pełni wiadomości, wrażeń i emocji wróciły do szkoły.