Wolna - Piękna - Niepodległa

09/11/2018

"Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro jakim jest wolna Ojczyzna."
Jan Paweł II

100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, to wieka uroczystość i ogromne wzruszenie dla wszystkich Polaków. Nasza Ojczyzna świętuje! Uczniowie naszej szkoły również uczcili ten wielki dzień uczestnicząc w uroczystej akademii z tej okazji. Była to pełna zadumy i refleksji chwila, gdy uczniowie biorący udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej zaprezentowali burzliwe dzieje naszego kraju wierszami przeplatanymi narracją historyczną. W recytację włączyły się również panie przygotowujące akademią pani Renata Staszel oraz pani Danuta Piekarczyk zadając uczniom podstawowe pytanie "Kto Ty jesteś?" Nasi uczniowie bez chwili wahania nawiązali ten znany wszystkim z wiersza Władysława Bełzy dialog odpowiadając pełną piersią i pewnym głosem "Polak mały". A o godzinie 11.11 jak większość polskich szkół włączyliśmy się do narodowej akcji śpiewania Rekordu dla Niepodległej. Miłym akcentem były również biało-czerwone kotyliony oraz białe i czerwone balony, które pięknie podkreślały charakter Narodowego Święta Niepodległości.
W mej pieśni, bogatej czy biednej

Przyzna mi ktoś lub nie przyzna

Żyje, tak rzadka na wargach,

Moja najdroższa Ojczyzna.