Wycieczka do Krakowa

19/06/2015

Kraków - piękne miasto!

Dnia 12.06.2015r. uczniowie klasy Ib, IIa i IIIa wraz z wychowawcami: panią Marią Kilanowicz - Rusnak, Haliną Zamojską i Lucyną Jaróg oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę szkolną do Krakowa.

Już podczas podróży dzieci mogły podziwiać piękne widoki zza szyb autokaru.
Podróż minęła naprawdę szybko. Kiedy już dojechali na miejsce, pierwsze kroki skierowali do Teatru Groteska, aby obejrzeć przedstawienie pt.: "O Kasi, co gąski zgubiła". Gra aktorów zrobiła na nich duże wrażenie. Następnie po spektaklu udali się obejrzeć z zewnątrz Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Było bardzo gorąco, temperatura sięgała 30o C. Potem powędrowali na Wawel. Na dziedzińcu spoczęli, pozowali do zdjęć, obejrzeli ogrody przy zamku. No i na końcu przywitał ich Smok Wawelski. Byli nim trochę zawiedzeni, ponieważ nie zionął ogniem. Trudno, zdjęcia ze smokiem muszą wystarczyć. Niezapomniane wrażenia zrobiła Wisła u podnóża Wawelu, pływały po niej piękne statki oraz łabędzie. Co za widok!
Na koniec autokar zawiózł dzieci do ZOO. Wielu uczniów było tam pierwszy raz. Zobaczyli żyrafy, słonie, małpki, lamy, kozy, tapiry, różne ptaki i wiele, wiele innych zwierząt. Wycieczka do ZOO to naprawdę niesamowite przeżycie. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wszyscy wrócili do swoich domów. Dzieci polecają wszystkim odwiedzenie Krakowa.