Wycieczka do Krakowa i Tyńca klas 0 i II b

22/05/2014

20 maja 2014r. klasa 0b i II b udała się na wycieczkę do Krakowa. Po drodze dzieci zatrzymały się w Tyńcu, aby zwiedzić Opactwo Benedyktynów. Tam spotkali się z mnichem, który oprowadził ich po klasztorze i zapoznał z historią tego miejsca. Następnie dzieci udały się do ZOO w Lasku Wolskim w Krakowie. Dzieci podziwiały zwierzęta. Były zachwycone i zafascynowane zwierzętami egzotycznymi. Duże zainteresowanie wzbudziły zwłaszcza żyrafy, foki, hipopotamy, słonie. Najbardziej ubawiły ich małpy, zaś pantery lwy, jaguary i tygrysy w niejednym dziecku wzbudziły strach i przerażenie. Dzieciom przykro było, że niektóre zwierzęta mają trudne warunki i ciasne klatki, ale cieszyły się, że w ogóle mogą je zobaczyć. W zoo można było również zachwycać się przepiękną roślinnością, która o tej porze roku wygląda zjawiskowo.
Zapraszamy do galerii zdjęć.