WYCIECZKA DO OŚRODKA NADLEŚNICTWA NOWY TARG

13/10/2014

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne wokół nas.

W dniu 09 października 2014r. uczniowie klasy Ia, Ib i IIa wraz z wychowawcami i rodzicami udali się na wycieczkę do Ośrodka Nadleśnictwa Nowy Targ, który znajduje się przy ulicy Składowej w Nowym Targu. W jej trakcie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i zachowania obowiązującymi w lasach. Pan leśniczy Krzysztof Przybyła przybliżył uczniom pracę leśników, zasady gospodarowania w lasach oraz opowiedział o walorach naszej przyrody. Uczniowie chętnie wysłuchali przygody, jaka spotkała niedźwiedzicę Magdę i jej dzieci oraz zobaczyli norę lisa. Pan leśniczy przekonał ich do tego, że są odpowiedzialni za środowisko naturalne. Po wytężonej pracy umysłowej przyszedł czas na relaks. Zapalono ognisko, upieczono kiełbaski, a potem zabawom nie było końca. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło. Zapraszamy do galerii zdjęć.