Wycieczka klas 0a, 1a, 2a, 3a

26/05/2014

Wycieczka do Zatora - parku dinozaurów

23 maja 2014r. klasy 0a, Ia, IIa i IIIa pod opieką wychowawców i rodziców udały się  na wycieczkę do Zatora. Największą atrakcją była ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w "ożywione" prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. Dzieci mogły przenieść się w czasie o setki milionów lat. Mogły również wsłuchać się w przerażające odgłosy dinozaurów. Zobaczyły figury pierwszych ludzi, jacy zamieszkiwali naszą planetę. Zwiedziły Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Następnie udały się do Parku Owadów, gdzie zobaczyły 16 gigantycznych figur m.in. larwę motyla, modliszkę, skorpiona. Chętnie zobaczyły park poświęcony tematyce mitologii greckiej, który usytuowany jest na zbiorniku wodnym. Potem dzieci udały się do Parku Bajek i Wodnych Stworzeń. Na zaczarowanych ścieżkach spotkały m.in. Kota w butach, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę itd. Pobyt w parku uatrakcyjnił seans o dinozaurach w kinie 5D oraz lunapark z kilkunastoma atrakcjami, głównie skierowanymi do najmłodszych. Dzieci były uśmiechnięte, dopisała nam pogoda i szczęśliwie dotarliśmy do domów. Za rok udamy się do.....???? Może galeria zdjęć zainspiruje nas do poszukiwania nowych atrakcji. Zapraszamy!